Świadczenie wychowawcze

Fundusz alimentacyjny

Asystenci RodzinyKonferencja naukowa w Sarzynie Drukuj
Czwartek, 19 Grudzień 2013 15:30
W dniu 12 grudnia br. w Domu Kultury w Sarzynie odbyła się konferencja naukowa której organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele KUL, Zastępca Burmistrza Pani Danuta Pinderska, Dyrektor i pracownicy MGOPS w Nowej Sarzynie, kierownicy i pracownicy zaprzyjaźnionych ŚDS, kierownik i pracownicy Caritas Diecezji Sandomierskiej, sołtys Pan Jana Pinderski, rodzice i uczestnicy ŚDS w Sarzynie. Konferencja nosiła tytuł „Psychospołeczne aspekty funkcjonowania osób z niepełnosprawnością”.

Program konferencji obejmował referaty:
• Dyrektora MGOPS w Nowej Sarzynie Mirosława Przewoźnika pt. Formy wsparcia osób niepełnosprawnych w województwie podkarpackim.
• Ks. Prof. dr hab. Mariana Wolickiego pt. Wartości w życiu osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
• Dr Justyny Kula – Lic pt. Osoba niepełnosprawna w rodzinie wyzwanie czy utrapienie?
• Dr Justyny Maciaszek pt. Zabraniać czy edukować? Seksualność osób niepełnosprawnych intelektualnie i psychicznie chorych.
• Ks. dr Jerzego Zamorskiego pt. Religijność  w życiu osób niepełnosprawnych.
• Dr Beaty Janeczko pt. Czy choroba psychiczna i niepełnosprawność = bezrobocie? Człowiek niepełnosprawny na rynku pracy.

Na zakończenie konferencji uczestnicy ŚDS w Sarzynie wręczyli wykładowcom prezenty w postaci własnoręcznie wykonanych aniołów dziękując im tym samym, iż mimo zbliżających się świąt znaleźli czas na przybycie.
 

BIP MGOPS w Nowej Sarzynie

MGOPS w obiektywie

Reklama

Wypożyczalnia Sprzętu

Odsłon : 341684